Pensjonsoverføring - her er det viktigste du må få med deg😊


  1. Overføringen skjer puljevis fra midten av april og ut mai. Den tar omtrent en uke, og i denne perioden er ikke saldoen på kontoen din synlig.
  2. Overføringen gjelder kun Egen pensjonskonto og pensjonskapitalbevis. Den påvirker ikke annen sparing hos oss, som fondssparing, aksjesparekonto, IPS eller din bedrifts pensjonsordning.
  3. Nå kan du se den nye pensjonsavtalen din i Kron - den er tom frem til overføringen gjennomføres.
  4. Dersom du ønsker å endre investeringene i den nye pensjonsavtalen før pengene flyttes dit kan du allerede nå gå inn på den nye avtalen og endre hvordan pengene blir investert. Det kan du gjøre her i appen eller ved å logge deg på storebrand.no.
  5. Vi sørger for at pengene investeres samme dag som de gamle investeringene selges, slik at du ikke går glipp av noen dager i markedet.
  6. Når overføringen er fullført, kan du se og gjøre endringer i pensjonen din direkte i Kron - akkurat som i dag.
  7. Dersom du mottar pensjon fra oss - vil utbetalingsdatoen endres til den 20. i måneden etter overføringen. Dette skjer fra juni.

Har du flere spørsmål? Da finner du en mer detaljert FAQ her

Du må også gjerne kontakte oss på chatten😊

Se alle nyheter