Seig start på 2026📉
Flere av dere lurer på hvorfor det er røde tall i appen for tiden. Vi skjønner godt at det er vanskelig å se sparepengene gå ned i verdi! Derfor har vi laget en liten oppsummering på det som har påvirket sparepengene dine mest hittil i år.
Dette har påvirket markedet i 2026💡
Krona har styrket seg mot dollaren
Når krona blir sterkere blir pengene du har investert i dollar, f.eks. globale indeksfond, mindre verdt.
AI-uro
Tech-selskapene satser enorme summer på AI, og mange lurer på om dette vil lønne seg. Mange er også bekymret for at tjenestene fra store software selskaper vil bli erstattet av nye og rimelige AI-løsninger.
Trump-effekten
Amerikas president er kjent for å være uforutsigbar og har bidratt til mye uro og svingninger i markedet.
Test hva sparepengene kan bli til over tid🚀
Har du sjekket investeringskalkulatoren vår? Her kan du se hvordan utviklingen på sparepengene dine kan bli over 10, 20 eller 30 år.
Husk at når du investerer penger i aksjemarkedet vil det komme både oppturer og nedturer. I de fleste tilfellene vil du likevel se grønne tall over tid.
Husk at dette er generelle råd. Hva som passer best for deg, avhenger av din personlige situasjon. Investeringer i fond innebærer risiko.