Likestilling Svært lav risiko
Plan Likestilling med svært lavt risikonivå består av våre anbefalte fond i Krons Utvalgte med en passende andel i fond som investerer i selskaper med god kjønnsbalanse i ledelsen. Selskapene praktiserer lik lønn for likt arbeid og fokuserer på at man skal kunne balansere jobb med familie. Planen har en forventet langsiktig utvikling på 4,3 %. I to av tre år forventer vi at utviklingen vil ligge på mellom -1,7 % og 10,2 %.
De historiske dataene som forutsetningene bygger på er preget av perioder hvor renten har vært langt høyere enn i dag. Dersom dagens nivå ikke kommer tilbake til normalen er det sannsynlig at fremtidig prestasjon for denne planen vil bli lavere enn den ville blitt tilbake i tid. Dersom rentenivået holder seg like lavt som i dag fremover, vil den forventede utviklingen reduseres fra 4,3 % til 2,6 %.
Fondene
Fondene vi anbefaler i denne løsningen ser du under. Vi passer på underveis og bytter ut fondene som ikke oppfyller våre krav. Vi implementerer også taktiske allokeringer på kort basis basert på markedssyn.
Fond | Type | Fokus | Andel |
---|---|---|---|
UBS Gender Equality | Aksjefond | Verden | 13,0% |
KLP Fremvoksende Markeder | Aksjefond | Nye Markeder | 3,0% |
iShares Verden Størrelse | Aksjefond | Verden | 2,0% |
iShares Verden Verdi | Aksjefond | Verden | 2,0% |
Legg Mason Obligasjon | Rentefond | Verden | 12,0% |
Alfred Berg Obligasjon | Rentefond | Norge | 40,0% |
Alfred Berg Nordisk Obligasjon | Rentefond | Nordisk | 28,0% |
Kostnader
Under viser vi prisen for planen avhengig av hvor mye du ønsker å spare.
Minsteinnskudd | Kostnader |
---|---|
1.000 | 0,64 % |
3.000.000 | 0,54 % |
Gjennomsnittlig pris på fondene er 0,24 %, mens Kron tar 0,40 % (0.30 % ved innskudd over 3.000.000)
Utvikling
Under vises avkastningen for denne planen for de siste fire årene og til og med siste måned (Sist oppdatert 30.04.2021).
2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | Siste Måned |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3,9% | 7,5% | 6,9% | -1,0% | 8,7% | 4,7% | 0,9% | 0,7% |
Vi gjør oppmerksom på at historisk utvikling ikke er noen garanti for fremtidig utvikling. Utviklingen kan bli negativ som følge av kurstap. Historisk utvikling hensyntar de underliggende fondenes faktiske utvikling i den langsiktige modellporteføljen til Kron, og tar dermed ikke med kortsiktige taktiske allokeringer.